Anyának lenni a kapitalizmusban ‒ meghívó a Fordulat 24. számának bemutatójára

A Kerényi Károly Szakkollégium, a Friedrich-Ebert-Stiftung (FES), a Helyzet Műhely és a Fordulat folyóirat ezúton szeretné meghívni egy filmvetítéssel egybekötött lapszámbemutatóra és kerekasztal-beszélgetésre. A folyóirat 24. számának társszerkesztője a Demográfia és Szociológia Doktori Iskola doktorandusza, Csányi Gergely, a bemutatón megrendezésre kerülő kerekasztal-beszélgetésen pedig tanszékvezetőnk, Füzér Katalin is részt vesz.

Időpont és helyszín

• 2019. április 17., szerda, 17:00–22:00
  • Reggeli, Király utca 23–25., Pécs, 7621
  • Facebook-esemény

Ízelítő

A Fordulat folyóirat 24. száma a reproduktív munkáról szól. A társadalmi reprodukció fogalmával szokás jelölni az emberi élet és a munkaerő újratermelésének a folyamatát, egyszerűbben fogalmazva, hogy születnek emberek, illetve hogy rendelkezésre áll a munkaerő. Ennek része a szülés, a gyereknevelés és a háztartási munka is.
Szilágyi Zsófia Egy nap című filmjében egy három gyerekes anya egy napját követhetjük végig és közeli képet kaphatunk arról, hogy mit jelent a reproduktív munka a hétköznapokban. A filmet követő beszélgetésben egy tágabb keretben értelmezzük, hogy miként formálja az anyaságot a kapitalizmus a lapszámban szereplő tanulmányok alapján.

A kerekasztal-beszélgetés résztvevői

• Csányi Gergely, a Fordulat 24 szerkesztője, Helyzet Műhely, doktorandusz PTE-DSZDI
  • Füzér Katalin, tanszékvezető egytemi docens, PTE-BTK Szociológia Tanszék
  • Jaksa Csaba, Kerényi Szakkollégium, hallgató PTE- BTK