Meghívó ‒ Műhelybeszélgetés a városmonitoring vizsgálatokról

Meghívó

A Település és Társadalom Kutatóközpont meghívja Önt és érdeklődő kollégáit soron következő programjára

Műhelybeszélgetés a városmonitoring vizsgálatokról

Időpont és helyszín: 2015. március 19. 9.00‒15.00  PTE BTK TMI Zsolnay Negyed E25 101.

Program

9.00‒10.00 Szeged Studies: az ezredforduló óta folyó kutatás gyakorlatát bemutatja Lőrinczi János tudományos munkatárs, Balogh Péter egyetemi adjunktus (Szegedi Tudományegyetem Szociológia Tanszék), Rácz Attila osztályvezető, c. egyetemi docens (KSH Szegedi Főosztály), Rövid Irén doktorandusz (PTE Demográfia és Szociológia Doktori Iskola).

10.00‒13.00 Városkutatások és városmonitoring tervek Debrecenben, Győrött és Pécsett

• Debrecen: Czibere Ibolya egyetemi adjunktus, Kovách Imre egyetemi tanár (Debreceni Egyetem Szociológia és Szociálpolitika Tanszék)
  • Győr: Csizmadia Zoltán egyetemi docens, Tóth Péter egyetemi adjunktus, Páthy Ádám egyetemi tanársegéd (Széchenyi István Egyetem Szociális Tanulmányok Tanszék)
  • Pécs: dr. Tistyán László (Fact Intézet), dr. Csaba Ders (PMJV főépítész), Füzér Katalin egyetemi adjunktus (PTE Szociológia Tanszék)

13.45‒15.00   Összehasonlító városmonitoring? A rendszeres nagyvároskutatások összehangolásának értelme, esélyei, módszerei.