PTE Jubileum 650 ötletpályázat hallgatóknak és munkatársaknak

A Pécsi Tudományegyetem Jubileumi Projektiroda pályázatot hirdet a következő címmel: Ötletpályázat a Pécsi Tudományegyetem hallgatói és munkatársai részére az egyetemalapítás 650 éves jubileumára hagyományteremtő céllal.

A Pécsi Tudományegyetem 2017-ben ünnepli a pécsi egyetemalapítás 650. évfordulóját. A középkori egyetemalapítások kiemelkedő hulláma jelent meg az 1348-1367 közötti időszakban Közép-Európa erős, felvilágosult, késő-feudális országaiban: Prága, Krakkó, Bécs és Pécs járt elől a világi felsőoktatás megteremtésében. Az egyetemalapítást engedélyező pápai dekrétum dátuma 1367. szeptember 1-je volt. A pécsi egyetemalapítást ünneplő jubileumi eseménysorozat alapvető célja a Pécsi Tudományegyetem hazai és nemzetközi elismertségének jelentős emelése, az egyetemi öntudat és elhivatottság erősítése az oktatókban, dolgozókban, a jelenlegi és a végzett hallgatókban egyaránt. A jubileumi díszünnepség részeként, 2017. szeptember l -jén került sor az Egyházmegye területén, a Középkori Egyetem épületének közelében Nagy Lajos király és Vilmos püspök szobrának felavatására is. Jelen pályázat célja az egyetemalapítás eszmeiségének, a műemléki terület és az egyetem mai jelentőségének megfelelő, olyan hallgatói és dolgozói ötletek összegyűjtés e, melyek emelnék a „hely szellemének" értékét a Pécsi Tudományegyetem hallgatói, oktatói és dolgozói körében.

Pályázhatnak: hallgatók és egyetemi munkatársak.

A pályázat díjazásai:

• Az 1. helyezett díja: bruttó 200.000 Ft.
  • A 2.. helyezett díja: bruttó 100.000 Ft.
  • A 3. helyezett díja: bruttó 50.000 Ft.
  • A szakmai zsűri javaslatot tehet különdíjra is.

A pályaművek benyújtására a Kiíró 2017.11.15-én 8.00 és 11.00 között biztosít lehetőséget. A pályaművek benyújtásának helyszíne: Pécsi Tudományegyetem Rektori Hivatal, 217-es iroda (7622 Pécs, Vasvári Pál u. 4. Telefon: +36-30-500-5654, +36-72-501 -500/ 18517-es mellék).

További információk: