Publikálási lehetőség a Demográfia című folyóiratban

Kiváló publikálási lehetőség kutatók, kezdő kutatók számára.
Az alábbiakban a szerkesztők felhívását közöljük rövidített változatban.

A Demográfia a KSH Népességtudományi Kutatóintézetének és az MTA Demográfiai Bizottságának közös, negyedévente megjelenő folyóirata, évente egy angol nyelvű különszámmal. Folyóiratunk a szűken vett demográfia mellett a szociológia, szociálpolitika, társadalomtörténet, közgazdaság-, orvos-, néprajz-, földrajz- és jogtudomány mindazon területeiről közöl írásokat, amelyek a népesedés kérdésköréhez kapcsolódnak. Elsősorban empirikus tanulmányokat várunk, de teret adunk a témakörbe illeszkedő elméleti írásoknak és módszertani tanulmányoknak, valamint recenzióknak is. Közlünk angol nyelven már megjelent, de magyarul még nem publikált tanulmányokat is.

A közlés kritériuma a magas szakmai színvonal, amelynek elérését két független, anonim bíráló értékelése és tanácsai segítik. A bírálók javaslatot tesznek a kézirat elfogadására vagy módosítására. A lapban megjelenő írásokat az interneten is közzétesszük. A korábbi lapszámok tanulmányai, illetve a szerzői útmutató itt érhetők el: www.demografia.hu/demografia 2015-től formailag megújuló lapszámainkba folyamatosan várunk kéziratokat.

A kéziratokat a szerkesztoseg@demografia.hu email címre kérjük küldeni.

A Szerkesztőség nevében:
Blaskó Zsuzsa (főszerkesztő ), Őri Péter (felelős szerkesztő)

A felhívás