További pályázati lehetőségek

DAAD graduális tanulmányi ösztöndíj bármely tudományterület számára

10–24 hónapos németországi mester- vagy egyéb graduális képzés. A pályázásra azok a magyar magyar egyetemek és főiskolák végzős hallgatói és diplomásai jogosultak, akik Németországban mester- vagy másoddiplomás képzésre felvételt nyerhetnek el. Az ösztöndíj kezdeti időpontja általában október 1., egy előzetes németországi nyelvtanfolyam esetén ennek megfelelően előbb. Az ösztöndíj összege havonta: 750 €, egyszeri utazási támogatás: 200 €, adott esetben tandíj szemeszterenként max. 500 €.

Pályázati határidő: 2015. november 15.

Info

DAAD nyári egyetemi ösztöndíj hallgatóknak és diplomásoknak

3–4 hét nyári tanfolyam német egyetemen vagy főiskolán. Alapképzésen (BA) lévő hallgatók másodévtől pályázhatnak. Pályázni utolsó tanulmányi évben csak akkor lehetséges, ha a felsőoktatási intézmény igazolja, hogy a hallgató az alapképzés után közvetlenül mesterképzésen folytatja a tanulmányait, és az intézmény részéről lehetséges. Mesterképzésen (MA) lévő hallgatók az első tanulmányi éven pályázhatnak (az utolsó évben nem!) Az ösztöndíj összege: 850 €, utazási támogatás: 200 €.

Pályázati határidő: 2015. november 15.

Szakmai gyakorlat a GVI-nél

Az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Nonprofit Kft. (GVI) közgazdász vagy szociológus egyetemi hallgatót keres gyakornoki munkakörbe heti 10–15 órás elfoglaltsággal.

Jelentkezési határidő: 2015. szeptember 24.

Szakmai gyakorlat – Külügyi és Külgazdasági Intézet

A Külügyi és Külgazdasági Intézet 6 hetes (megújítható) szakmai gyakorlati lehetőséget biztosít MA/MSc szintű egyetemi és főiskolai hallgatók és doktoranduszok számára. A felhívás az őszi szemeszterre szól.

Jelentkezési határidő: 2015. szeptember 30. .

Info

One Year Scholarships for Graduates from Central-, Eastern- and Southeastern Europe

The Bavarian State Ministry for Education, Science and the Arts will sponsor scholarships for the academic year 2016/17. Graduates from Bulgaria, Croatia, Czech Republic, HUNGARY, Poland, Romania, Russia, Serbia, Slovakia and Ukraine are eligible to apply. The scholarships are meant to finance doctoral or postgraduate studies at Bavarian universities. One year scholarships can be extended twice for up to 3 years. The scholarship is paid out monthly (700 €) and amounts to 8.400 € per year. Students with at least one child receive 860 € per month, which amounts to 10.320 € per year. Candidates should send their documents to the address specified in the important advice.