Vadász Gabriella

Vadász Gabi vagyok, a doktori iskola hallgatója. A Néprajz- Kulturális Antropológia Tanszékről „igazoltam át”. Ez nem volt egy egyszerű döntés, de minorosként nagyon megtetszett az itteni hangulat és fiatalos lendület, a gyakorlatorientált képzés. A néprajzon nagyon komoly elméleti felkészítés zajlott és egy nagyon jó kultúra- és társadalomszemléletet tudtak átadni remek oktatók, de módszertani és gyakorlati dolgokban inkább a szociológián tudtak eligazítani. Mindemellett pedig fontosnak tartom megtanulni, hogy a kis lépték után a nagyobb struktúrákra (ha úgy tetszik a társadalom egészére) is értőbb szemmel nézzek: ezt még most is tanulom, s valószínűleg egész életemben fogom. Ez egy kihívás, amivel szeretek birkózni.

Az alapképzésem alatt volt szerencsém fél évet az Erasmus ösztöndíjprogram keretében Kolozsvárott tölteni, ahonnan az első olyan témámat hoztam, ami nagyon megmozgatott. A szakdolgozatomban egy buddhista közösséget vizsgáltam vallásantropológiai szempontból, melynek előtanulmányait a kincses városban végeztem. A téma és a város is életem, tanulmányaim térképére meghatározó pecsétet ütött, mivel mostani szakdolgozatom művészetszociológiai tárgyú, és az alapjául szolgáló kutatás pedig szintén Erdély kulturális központjához kötődik