Publikációs felhívás hallgatóknak

Kedves Hallgatók!

Az Antropo-lógus e-folyóirat publikációs felhívást tett közzé, ami úgy véljük, remek lehetőséget kínál.

A következő szám Fókuszban-rovata a Romák-Oktatás-Előítéletek témaköre.

Ezen kívül várnak még terepmunkáról való bejelentkezéseket, pillanatfelvételek rövid elemzését, az antropológiai szemlélet bemutatását hétköznapi eseményeken keresztül, a módszertan örök kérdésének fejtegetéseit, valamint recenziókat és programbeszámokókat is.

Jelentkezési határidő (rövid összefoglalóval): Február 25.

A jelentkezésnél az üzenet tárgyában tüntessétek fel a rovatcímet, ahová az írásaitokat szánjátok! (A rovatok részletes leírását a csatolt képeken találhatjátok.)

Jelentkezésetekkel együtt küldjetek rögtön egy 500-1000 karakterből álló kivonatot is a tervezett írásról.

Végleges szöveg beküldésének határideje: Április 15.

Jelentkezés: antropolus2016@gmail.com

Rovatcímek:

• Fókuszban: Romák-Oktatás-Előítéletek

Stílus: tanulmányi
Terjedelem: max. 25 oldal

Az alábbi témákban várnak tanulmányokat:

Milyen módon élnek a cigány/roma közösségek a többségi társadalomban?
Hogyan viszonyulnak az ellenük irányuló előítéletekhez a mindennapokban?
Hogyan kezelik a közösségek, a csoportok és egyének a többségi társadalom elvárásait?
Milyen stratégiákkal tudnak élni cigányként/romaként a mai Magyarországon?
Milyen lehetőségei vannak a hátrányos helyzetű gyerekeknek a magyarországi oktatási rendszerben?
Milyen jó és rossz példák vannak, melyek segítik vagy hátráltatják azt, hogy egy hátrányos helyzetű családból származó cigány/roma fiatal kitörhessen szegregált élethelyzetéből?

• Bejelentkezések

Stílus: szabad, személyes hangvételű
Terjedelem: max. 5 oldal

„Antropológia a kulisszák mögül. A terepnapló publikus részei.”
Olyan írásokat várnak, amely a terepmunka kevésbé hivatalos oldalát mutatja be. Személyesebb hangvételű írások, melyek betekintést engednek a munkafolyamatokba.

• Egypercesek

Stílus: természetesen szabad, lehet: „irodalmi”, humoros, tárgyilagos, stb
Terjedelem: max. 2 oldal, de 10 sor is elég

„Az irodalom és a társadalomtudomány határán.” Az antropológiai látásmód bemutatása a cél, ami nem csak a „terepen” jelenik meg, hanem a hétköznapokban is.

• Pillanatképek

Stílus: szabad
Terjedelem: max. 6 kép

Fotóesszékkel foglalkozó rovat. A képekkel kísért szövegek származhatnak terepmunkából vagy a hétköznapokból. Egy-egy bejegyzéshez maximum 6 kép, illetve 1500-2000 karakteres (szóköz nélküli) szöveg tartozhat. A képek pozicionálására nincs megkötés.

• Szemle

Stílus: tudományos vagy személyes
Terjedelem: max. 5 oldal

Beszámolókat és ajánlókat várnak szakmai fórumokról, programokról, konferenciákról, könyvekről, filmekről – az antropológia és a társadalomtudományok területén.

Részletesebb információk: ugrás az oldalra.